skip to Main Content

Elustiilikoolitus

KAALU-LANGETAMISE ERI

Elustiilikoolitus

KAALU-LANGETAMISE ERI

VAATA MIDA ÕPIME

Mida osalejad koolitusest arvavad?

Margit [18.12.2019] 

Koolitus oli huvitav, mulle vajalik. Sain palju teadmisi, kuidas õigesti toituda, liikuda, trenni teha jne. Neid tarkusi ellu rakendades tundsin ennast väga hästi.
Allan oli asjalik, muhe, abivalmis. Meeldis see, et tõi näiteid oma elust ja toitudega katsetamistest. Ta ei kritiseerinud kedagi, kes oli teisel arvamusel. Ta suhtles oma “õpilastega” nagu võrdne võrdsega, ei surunud omi vaateid peale.

Esme [06.01.2020]

Iga kokkusaamine eraldi teema, tundus, et päris heas järjestuses. Mõned uued valdkonnad nagu suhted ja uni. Oluline oli 2 nädalane toitumise kaardistamine, rohelise salati söömise olulisus ja ka vee piisav tarbimine. Isegi see, et me põhimõtteliselt seda teame, oli hea, et anti nn koduülesandeid ja muudatusi tehti samm-sammuliselt.

Ruth [06.01.2020]

Mulle meeldis sellise väikse grupina programmi läbida. Inimesed said enamalt jaolt oma mõtteid, kogemusi jagada. Mina olen just kõige tänulikum teiste inimeste kogemuste ja katsetuste kuulmise eest. Mulle meeldis programmi ülesehitus ja teemade järjekord oli minu jaoks just õige. Teaduspõhised uuringute tulemused on põnevad kuulata. Minusugusele inimtüübile väga põnev kuulamine, teadmine.

Kellele koolitus on mõeldud?

Heitunule

Oled kõikvõimalikke dieete, tablette ja rasvapõletajaid proovinud, kuid miski ei tööta. Tunned, et pelgalt hingamine lisab kilosid. Soovid saada uut indu ja usku, et kergem elu on võimalik ning leida üles komistuskohad, mille taga edu kinni on.

Entusiastile

Sul on õnnestunud püsivalt kaalu langetada, kuid „õnnest“ on puudu need viimased kolm „kangekaelset“ kilo, mis ei taha kuidagi alla anda. Soovid leida tõhusamaid nippe ja soovitusi, kuidas veel tervislikumalt toituda ja juba saavutatut hoida.

Segaduses olijale

Oled kaalulangetamise ning tervisliku toitumise kohta juba mõndagi õppinud ja võibolla ka katsetanud, kuid oled segaduses ning vajad selgust, mida uskuda ja mida ignoreerida. Kaalulangetamise soovitusi ja lähenemisviise on erinevaid ja kohati ka vastuolulisi. Kerge on segadusse sattuda. Soovid selgust ja suunda edasiliikumiseks.

Kõhnale

Kõik räägivad ainult kaalu langetamisest aga sinul oleks vaja hoopis kaalu tõsta, et sõbralikum ja tervem välja näha. Võimalik, et sind kimbutavad ka mõned tülikad tervisemured, nt liigeste valu, refluks, pidev nohu, sagedad külmetushaigused või energia puudus. Soovid oma toidulauda tervislikumaks muuta, parem välja näha ning tervem olla.

SELGED SAMMUD, KUIDAS KAAL LANGEMA PANNA

Tõestatud protsess ja meetodid

Koolitusel anname sulle läbi proovitud ja teaduslikult tõestatud kaalu langetamise meetodid ja tervisliku toitumise nõuanded. Saadud info põhjal oskad teha valikuid, mis võimaldavad sul rohkem süüa ja vähem kaaluda. Lisaks paraneb sinu üldine tervis ja enesetunne.

Turvalised soovitused

Vaatame lähtuvalt sinu keha tüübist läbi terve hulga soovitusi tervisliku kaaluni jõudmiseks ja selle hoidmiseks. Et saaksid teha teadliku valiku, mida teha ja mida tegemata jätta. Võid ennast kindlalt ja turvaliselt tunda, sest soovitused lähtuvad riiklikult kinnitatud tasakaalustatud toitumise põhimõtetest ja kontrollitud teadusuuringutest.

Püsivad tulemused

Normaalkaalu saavutamine ja seal püsimine ei eelda spetsiifiliste retseptide kasutamist või koguste ranget kaalumist. Kiireid kaalulangetamise meetodeid on palju, kuid kõik nad ei ole tervislikud või ei anna püsivaid. Turvaliseks ja tervislikuks kaalu langetamiseks peetakse kaalu kaotust kuni 1 kg/nädalas. Koolitusel omandad teadmised, kuidas muuta oma elustiili ja toitumisharjumusi tervislikumaks. Ainult läbi elustiili muutmise on võimalik saavutada püsivaid tulemusi.

Loengute teemad

1. VALIKUD – Meil kõigil on valikud, vahest me lihtsalt ei näe neid
2. TOITUMINE – Erinevaid toitumisstiile on palju, milline on just sinu jaoks see õige
3. KESKKOND – Ilma oma keskkonda muutmata ja mõningase planeerimiseta pole tervislik toitumine kahjuks võimalik
4. PUHKUS – Une kvaliteet mõjutab meie kehakaalu oluliselt. Lisaks tuleb juttu vahelduvast paastumisest
5. SUHTED, HOIAKUD, HARJUMUSED – Suhete ja hoiakute olulisust kehakaalule ja tervisele on raske ülehinnata
6. AKTIIVSUS – Füüsilnee aktiivsus tervisliku elustiili osana ja selle roll kaalulangetamisel

Millest täpsemalt juttu tuleb?

Miks on mõned inimesed ülekaalulised, teised aga saledad?
Kuidas halbu harjumusi headega asendada?
Kas su kehakaalu kontrollivad su geenid või keskkond?
Kuidas kaitsta ennast kaotatud kilode tagasitulemise eest?
Kas söömiskäitumist juhib su keha või su tahe?
Kuidas puhkus, suhted ja hoiakud meie kehakaaluga on seotud?
Kuidas süüa rohkem ja samas kaaluda vähem?
Kui palju ja millist füüsilist aktiivsust oma ellu lisada?
Kuidas isusid taltsutada?
Kuidas langetada peolauas võimalikult tervislikke valikuid?
Milliseid toite tuleks kindlasti vältida ja milliste tarbimist piirata?

Proovime läbi erinevaid retsepte, et leida see õige, mis just sulle maitseb ja on samas ka tervislik. Võimalus mõõta keha rasvaprotsenti ja arvutada kehamassiindeks. Jätame aega ka Sinu soovide jaoks, et saaksid vastused oma küsimustele ja murekohtadele.

Peamised infoallikad, millel kursus põhineb

AITAB ISE KATSETAMISEST!

Anname sulle läbiproovitud ja tõestatud meetodi, mis töötab

“Sain palju teadmisi, kuidas õigesti toituda, liikuda, trenni teha jne.”  – Margit 

“Programmi ülesehitus ja teemade järjekord oli minu jaoks just õige.”  – Ruth

Sind koolitab Allan Randlepp

Allanil on tulnud võidelda ülekaaluga nii nooruki kui ka täiskasvanu eas. Oma rekordkaalust normaalkaaluni jõudmiseks tuli tal vabaneda rohkem kui 20 kilost. Need võitlemised ei ole alati kerged olnud. On tehtud hulgaliselt vigu ja kogetud ebaõnnestumisi, mida sinul on võimalus vältida. 

Ta on hea huumori poolest hinnatud koolitaja ja koots, kellel on hulgaliselt konkreetseid nõuandeid, mida saad kohe kasutama hakata. Allanil on laialdased teadmised tervislikust toitumisest ja elustiilist.

Registreeri koolitusele

Koolituse maksumus

120€  40 €

Hind sisaldab

 • 6 loengut
 • Töövihikud (9 tk)
 • Individuaalne 60-minutiline konsultatsioon kursuse jooksul

Online grupp

Koht: Google Meet

Aeg: kolmapäeviti, 18.0019.30

Ajakava:

 • 07.10 Loeng 1: valikud
 • 14.10 Loeng 2: toitumine
 • 28.10 Loeng 3: keskkond
 • 04.11 Loeng 4: puhkus
 • 11.11 Loeng 5: suhted
 • 18.11 Loeng 6: hoiakud
 • 25.11 Loeng 7: harjumused
 • 02.12 Loeng 8: aktiivsus

Kuressaare grupp

Koht: Uus 45, Kuressaare

Aeg: neljapäeviti, 18.0019.30

Ajakava:

 • 08.10 Loeng 1: valikud
 • 15.10 Loeng 2: toitumine
 • 29.10 Loeng 3: keskkond
 • 05.11 Loeng 4: puhkus
 • 12.11 Loeng 5: suhted
 • 19.11 Loeng 6: hoiakud
 • 26.11 Loeng 7: harjumused
 • 03.12 Loeng 8: aktiivsus

KKK

KUI KIIRESTI SELLE KOOLITUSEL ABIL KAAL LANGEB?

Kaalu langus sõltub mitmetest teguritest, nt sinu tervislik seisund, koolitusele eelnenud katsetusted ja dieedid, sinu järjekindlus koolituselt saadud info kasutamisel jne. Iga osaleja valib ise oma tempo. Tervislikuks loetakse tempot kuni 1 kg/nädalas ja see on täiesti saavutatav, ilma et peaks lugema, mitu mandlit sa täna juba söönud oled. Kui enam-vähem koolituselt saadud koduülesanded kaasa teed, siis 0,5 kg/nädalas võtad ikka alla.

KAS KAALU LANGETAMISEKS PEAB JÄRGIMA KINDLAT TOITUMISKAVA?

Selleks, et kaalu langetada, ei pea järgima kindlat toitumiskava, piisab, kui sa lihtsalt ei söö 🙂

Eesmärk on muuta elustiil tervislikumaks. Järgides koolituselt saadud lihtsaid põhimõtteid, saad teha igas olukorras parima valiku ning püsida normaalkaalus, ilma et peaks järgima rangelt kindlaid retsepte, kaaluma koguseid või arvutama punkte.

MILLISEL TOITUMISSTIILIL KOOLITUS PÕHINEB?

Tegemist on elustiilikoolitusega, mis katab lisaks toiutumisele ka teisi olulisemaid elustiili aspekte nagu aktiivsus, puhkus, suhted jne. Meie tervist ja seda kui palju kaalume, mõjutab terve meie elustiil. Konkreetne toitumisstiil moodustab sellest ainult ühe osa. Enamus infot ja soovitusi sobib ühtmoodi nii keto, paleo, vegan või toortoitlastele. Lõpuks keerleb ju kõik selle ümber, kui palju me vett ja kiudaineid tarbime, milline on toidu kvaliteet (loe: toitainete sisaldus), palju me liigume, milline on stressitase ja suhete kvaliteet jne.

Ei leidnud sobivat koolitust, kuid oled huvitatud tulevikus toimuvatest koolitustest.

LIITU EELISJÄRJEKORRAGA

Nii garanteerid endale koolitusel osalemise alati varajase registreeruja soodustusega.Jah, soovin infot KÕIGI koolituste kohtaJah, soovin infot ELUSTIILIKOOLITUSTE kohtaJah, soovin infot PAARISUHTEKOOLITUSTE kohtaJah, soovin infot AJAJUHTIMISE koolituste kohta


Back To Top