skip to Main Content

Elustiilikoolitus

“Loomine ja tervis”

VAATA MIDA ÕPIME

8 sammu elukvaliteedi parandamiseks

Sõltumata sellest, kas sa tahad saada tugevamaks, parandada akadeemilist võimekust, kaotada kaalu, parandada karjääri võimalusi või vähendada mõne haiguse tõenäosust — tuleb sul suure tõenäosusega teha muudatusi mitmetes elu valdkondades.

“Terve” olemine sõltub paljudest teguritest: sinu geenid, toitumine, trenni rutiin, hoiakud ja valikud, kui mainida mõningaid. Kuigi me ei saa muuta oma geene, saame mõjutada paljusid muid valdkondi, millest meie tervis ja heaolul sõltuvad. Keskendudes väikestele muutustele toitumises, aktiivsuses ja muudes elu valdkondades, saame mõjutada oma enesetunnet märkimisväärselt.

Üha rohkem ja rohkem uuringuid viitab sellele, et pika ja tervelt elatud elu võti peitub milleski, mida eksperdid nimetavad “elustiili meditsiiniks” — väikesed muudatused toitumises, aktiivsuse ja stressiga toimetulemises.

Et aidata sul see teadmine praktikasse panna, kutsun sind elustiilikoolitusele “Loomine ja tervis”.

Koolitus aitab sul…

Olla energilisem ja parandada une kvaliteeti

Kui sul on päeval madal energiatase, tunned ennast tihti väsinuna või uimasena, siis võib põhjus olla nigelas une kvaliteedis või vähestes unetundides. Benjamin Franklin võis küll leiutada bifokaali ja poseerida 100-dollarilise rahatähe pildi jaoks, kuid ta on veelgi kuulsam oma tuntud ütluse poolest: “Vara voodisse ja vara üles – teeb inimese terveks ja rikkaks ning tarkust jääb üle.”

Olla füüsiliselt ja vaimselt tugevam

Ajule on mõnikord viidatud kui “keha kõige tugevamale lihasele”. Tehniliselt ei ole aju lihas, kuid tugeva mõistuse omamine on edu võtmeks kõigis sinu elu valdkondades. Füüsilise aktiivsuse osa on küsimus see, kas tegevused, mida teed, on sellised, mis panevad sinu keha tööle ja tõstavad südame löögisagedust. Saad teada, kui tihti, millise intensiivsusega ja milliseid kehalisi harjutusi peaksid tegema.

Tugevdada oma suhete võrgustikku

Kas rohkemate sõprade omamine võiks hoida sind tervemana ja tugevdada sinu immuunsüsteemi? Mitmed uurimused paistavad näitavat, et see võimalus on olemas. Meie suhete kvaliteeti ja kvantiteeti on seostatud ka õnnelikuse ja pikema elueaga.

“Mõista, et emotsionaalsed haavad armistuvad nagu füüsilised haavadki.”

– JAY MCGRAW –

Vältida läbipõlemist

Läbipõlemine on füüsiline või emotsionaalne kurnatuse seisund. Kui tunned ennast viimasel ajal kurnatuna, oled haigustele vastuvõtlik, väga rahulolematuv või pessimistlik, sinu töövõime on vähenenud ja peresuhted on sassis, siis võib olla tegemist läbipõlemisega. Tähelepanuta läbipõlemine võib viia depressiooni ja pikaajalise töövõimetuseni.

SELGED SAMMUD, KUIDAS PARANDADA OMA ELUKVALITEETI

 

 

Millest täpsemalt juttu tuleb?

LOOMINE JA TERVIS on tervisliku eluviisi programm, mis on keskendunud kaheksale sammule tervema ja õnnelikuma elu suunas.

Kursus on välja töötatud Florida haigla arstide poolt ja rajaneb teaduslikele uuringutele tervisest ja haiguste ennetamisest.

Koolitus vastab küsimustele:

  • Kuidas ärgata reipana?
  • Kuidas olla tugevam nii vaimselt kui füüsiliselt?
  • Kuidas vältida läbipõlemist?
  • Kuidas tõsta akadeemilist võimekust?
  • Kuidas saavutada ideaalne kehakaal?
  • Kuidas hoida immuunsüsteem tugevana?

Loengute teemad

1. VALIKUD – Meil kõigil on valikud, vahest me lihtsalt ei näe neid
2. PUHKUS – Une kvaliteet mõjutab meie otsustusvõimet, energiataset ja akadeemilist võimekust
3. KESKKOND – Meid ümbritsev keskkond mõjutab meie tervist ja meeleolu rohkem, kui me vahest endale tunnistada tahaksime
4. AKTIIVSUS – Pika ja terve elu võti
5. USALDUS – Usul ja andestusel on uuringute kohaselt oluline mõju meie tervisele
6. SUHTED – Kas tervise või stressi allikas?
7. HOIAKUD – Kuidas saab pessimistist optimist?
8. TOITUMINE – Erinevaid toitumisstiile on palju, milline on just sinu jaoks see õige?

Töövihikud

Peamised infoallikad, millel kursus põhineb

AITAB ISE KATSETAMISEST!

Anname sulle läbiproovitud ja tõestatud meetodid, mis aitavad sul oma elukvaliteeti kohe parandama hakata

“Programmi ülesehitus ja teemade järjekord oli minu jaoks just õige.”  – Ruth

Sind koolitab Allan Randlepp

Allanil on tulnud võidelda ülekaaluga nii nooruki kui ka täiskasvanu eas. Oma rekordkaalust normaalkaaluni jõudmiseks tuli tal vabaneda rohkem kui 20 kilost. Need võitlemised ei ole alati kerged olnud. On tehtud hulgaliselt vigu ja kogetud ebaõnnestumisi, mida sinul on võimalus vältida. 

Ta on hea huumori poolest hinnatud koolitaja ja koots, kellel on hulgaliselt konkreetseid nõuandeid, mida saad kohe kasutama hakata. Allanil on laialdased teadmised tervislikust toitumisest ja elustiilist.

Registreeri koolitusele

Liitu uudiskirjaga ja saad info alustavatest gruppidest esimesena.

Ei leidnud sobivat koolitust, kuid oled huvitatud tulevikus toimuvatest koolitustest.

LIITU UUDISKIRJAGA

Nii saad uutest koolitustest aegsasti teada.

    Back To Top