fbpx
skip to Main Content

Psühholoogiline nõustamine

Psühholoogilise nõustamise eesmärk on olla kliendile toeks iseenda ja oma probleemide mõistmisel ja sõnastamisel. Seejärel saab psühholoog aidata kliendil seada realistlikke eesmärke ning asuda koostöös kliendiga otsima sobivaid lahendusvariante. Usalduslik ja hinnanguvaba õhkkond võimaldab kliendil näha oma probleeme senisest erinevatest vaatenurkadest.

Meie töötajad

Veronika Pillesaar

Psühholoog, pereterapeut
Loe tutvustust

Paarisuhte mentorlus

Paarisuhte mentorlus on protsess, kus kogenum paar (keegi pole öelnud midagi “täiuslikkuse” kohta) aitab vähemkogenud paaril oma suhet arendada ning eluteel ette tulevaid karisid vältida. Mentorluse eesmärk on vähendada lahutuste arvu ja muuta head abielud suurepäraseks.

Miks paarisuhte mentorlus on oluline? Sest see töötab! 82% paaridest väidab küsitlustes, et nad tahaksid endale mentorist paari. Teiseks, uuringud näitavad, et paarid, kellel on paarisuhte mentor, on õnnelikumad ja tervemad.

Meeles tuleb pidada, et paarisuhte mentorlus ei ole professionaalne nõustamine või teraapia ega asenda neid.

Võta mentoritega kohtumist kui kvaliteetaega oma abikaasaga, kus saab rääkida teemadel millest muidu on raske rääkida või milles teil veel kogemust pole.

Paarisuhte mentorlus on kasulik kahepoolselt. See aitab ka mentorpaaril ennast vormis hoida. Mentordades teisi, sead ka endale kõrgemad standardid ja püüad järjest paremaks saada.

Meie paarisuhte mentorluse teenus on vabatahtlikkusel põhinev tasuta teenus. Meie mentorid on läbinud vastava ettevalmistuse, neil on endal paarisuhte mentorid, et arendada oma suhet järjest paremaks ning nad on valmis ka sind aitama.

Meie eesmärk on koolitada üle Eesti nii palju paarisuhte mentoreid, kui võimalik, et igas linnas ja asulas oleks mõni mentorist paar. Ikka selleks, et Eestimaal oleks lahutusi vähem ja pered õnnelikumad!

Meie töötajad

Paari- ja pereteraapia

Paari- ja pereteraapia tegeleb perekondade ja paaride omavaheliste suhete muutmise ja parandamisega.

Süsteemses pereteraapias vaadeldakse perekonda kui süsteemi ja keskendutakse sellele, kuidas inimesed vastastikku üksteist mõjutavad. Pereteraapias räägitakse käitumis- ja suhtemustritest, muutustest, mis neis toimuvad, muu hulgas ka muutustest pere koosseisus. Arutletakse, kuidas toime tulla pingete, kriiside, psühholoogiliste probleemide ja pereliikmete haigustega.

Kognitiiv-käitumuslik paariteraapia keskendub sellele, kuidas partnerid vastastikku teineteist mõjutavad, asetades erilise rõhu vastastikustele ootustele ja kõikvõimalikele arvamustele enese ja teise inimese kohta. Teraapias õpetatakse partnereid teineteise suhtes kehtinud probleemseid uskumusi kindlaks tegema ja muutma. Samuti lihvitakse probleemide lahendamise ja suhtlemisoskusi. Kognitiiv-käitumuslik paariteraapia aitab ümber kujundada suhetele esitatavaid ebarealistlikke ootusi, muuta suhtlemist mõjutavaid ekslikke eeldusi ja arvamusi ning õpetab kasutama enesejuhendamisvõtteid, et klientide käitumismustrid võiksid olla konstruktiivsemad ega viiks suhete lagunemiseni.

Meie töötajad

Veronika Pillesaar

Psühholoog, pereterapeut
Loe tutvustust

Individuaalne psühhoteraapia

Individuaalne psühhoteraapia lähtub eeldusest, et lapsepõlves omandatud arusaamad, hoiakud ja reeglid mõjutavad meie mõtteid, tundeid ja käitumist ka täiskasvanuna. Need arusaamad, mis ei aita kaasa meie toimetulekule, muudavad meid haavatavaks erinevate emotsionaalsete probleemide suhtes. Teraapias õpitakse oma negatiivseid mõttemustreid ära tundma ja neist loobuma. See võimaldab kogeda emotsionaalse seisundi paranemist ja muutusi käitumises.

Süsteemsest pereteraapiast lähtudes vaadeldakse inimest tema peresüsteemis, analüüsitakse suhteid ja nende mõju kaebuste, sümptomite või probleemide kujunemisele ja säilimisele. Eesmärk on kliendi ja tema pereliikmete vahelise kommunikatsiooni mõjutamine kaebuste, sümptomite ja probleemide leevenemiseks.

Meie töötajad

Veronika Pillesaar

Psühholoog, pereterapeut
Loe tutvustust

Hingehoid

Hingehoidja aitab abivajajal mõista tema olukorra tähendust Jumala Sõna valguses. Lootus paremale tulevikule, millest Piibel räägib, innustab ja aitab vaadata kaugemale praegusest murest. Hingehoiu eesmärk on, et inimene, olles terviklik oma ihult, hingelt ja vaimult, kasvaks enda ainulaadsuses ja otsingutes. Iga kogemus võib omada suurt tähendust. On suur rõõm, kui selle tähenduse mõistmine aitab inimesel olla rahulikum ja tänulikum nii siin kui ka tulevases elus.

Meie töötajad

Füsioteraapia

Füsioteraapia on taastusravi osa, mis põhineb terapeutilistel harjutustel, manuaalteraapial, massaažil ja füüsikalise ravi meetoditel. Abi saab ülekoormusest tingitud valu ja lihaspingete korral, traumast või liikumatusest tingitud probleemide korral, kirurgiliseks raviks valmistumisel ja sellest taastumisel, spordivigastuste ennetamisel ja ravil. Füsioterapeut annab füsioterapeutilise hinnangu, töötab välja raviplaani, viib vajadust kohaselt läbi teraapia ning koostab personaalse harjutuskava.

Meie töötajad

Elustiilikootsing

Väikeste ja järjekindlate muudatustega elustiilis on võimalik oma elukvaliteeti ja tervist märkimisväärselt parandada. Elustiiliga on võimalik oma kaalu tõsta või langetada, keha koostist mõjutada, akadeemilist võimekust tõsta ja eluiga pikendada. Selleks, et alustada, on vaja tahet oma elus midagi paremaks muuta, ülejäänu osas saame sind aidata.

Meie töötajad

Back To Top